
Diversity Icebreaker og hva så?
Diversity Icebreaker (DI) er mest kjent for å bli brukt i engasjerende seminarer på 1-1,5 time, men mange bygger videre på læringen fra seminaret og fortsetter med prosesser i etterkant.
På dette webinaret vil du få ideer, praktiske tips, forslag til oppgaver og eksempler på kjøreplaner for hva du kan gjøre ETTER et standard Diversity Icebreaker-seminar.
Målgruppe
Fasilitatorer, konsulenter, ledere og fagpersoner innen HR som allerede kjenner Diversity Icebreaker, men som ønsker å utvide bruken til lengre prosesser eller forlenge læringsutbytte i oppfølgingsaktiviteter.
Innhold
Piotr Pluta vil dele erfaringer etter 10 år med bruk av Diversity Icebreaker i ulike grupper og med ulike problemstillinger, eksempler på bruk og pedagogiske grep, eks:
- Bruksområder for videre arbeid: team, kreativitet, ledelse, endring, kunnskapsdeling, kundekommunikasjon, tilbakemeldingskultur, osv.
- Ulike former for gruppearbeid basert på fargene
- Bruk av øvrig DI-materiell og hjelpemidler
- Eksempler på modeller relevante for bruk sammen med DI
- Praktiske fasiliteringstips
- Case: forkortede kjøreplaner med eks. på oppgaver og refleksjonsspørsmål
Tidspunkt
14. februar 2024 - Kl 14.00 – 15.15
Når seminaret nærmer seg vil du motta en lenke til Zoom. Vi bruker passord for å øke sikkerheten ved tjenesten.
Webinarleder
Piotr Pluta er utdannet organisasjonspsykolog og er daglig leder – Consultancy i Human Factors. Piotr har bred erfaring i å gjennomføre og tilrettelegge for både virtuelle og fysiske seminarer DI-seminarer. Piotr gjennomfører årlig flere titalls DI-seminarer og har ofte bistått kunder med praktiske råd før og under virtuell bruk av Diversity Icebreaker. Han er mye involvert i våre F&U-aktiviteter knyttet til DI-verktøyet og leverer konsulenttjenester innenfor team, kommunikasjon, krysskulturelt arbeid og mangfold.
Webinaret er gratis
Påmelding
Send en epost til: seminar@human-factors.no og gi beskjed hvilken av datoene som er aktuell for deg.